Hrany

hranym
Hrany nabízíme s nanešeným tavným lepidlem nebo bez lepidla v různých šířkách a dekorech.
ABS hrany
Plastová hrana ABS je vyrobená z termoplastického granulátu ABS, splňující všechna ekologická kritéria a chráněna UV filtrem proti vyblednutí na slunci. Tyto hrany vynikají svou vysokou odolností a možností následné recyklace.
Dříve hojně využívané melaminové hrany se již používají spíše okrajově – případně pro ohranění nepohledových částí nábytku. Plastové nábytkové hrany plně vyhovují všem požadavkům výrobců nábytku. Veškeré hrany jsou identické k laminovaným deskám předních českých i evropských výrobců plošných materiálů.

Rozměry:
• tloušťka: 0,5 – 2,0mm
• šířka: standardně 22 a 42 mm

DÝHOVÉ hrany
Hrany jsou běžně vyráběny ze všech druhů dýhy. Spojení dýhy je provedeno nepravidelným prstovým spojem nebo na tupo (pro požadavek fixních délek) a slepeno pomocí pásky z flísu nebo hliníku (pro automatizované olepování). Dýha je ze zadní strany podlepena flísem nebo zpevněna tenkým nánosem tavného lepidla. Pro přímé nakližování je nanášeno tavné lepidlo, které zároveň slouží k olepení nábytkového dílce. Dýhové hrany se používají například při ohranění dýhovaného nebo masivního nábytku.

Rozměry:
• tloušťka: 0,5 - 2,0mm
• šířka: standardně 23 a 43 mm

VRSTVENÉ dýhové hrany
Za účelem zvýšení kvality a odolnosti nábytku zejména ve více exponovaných místech, a jako výhodnější alternativa k masivním nákližkům, jsou hrany vyráběny slisováním více vrstev až do tloušťky 5mm. Ve srovnání s běžnou dýhovou hranou přináší již použití dvouvrstvé, tj. 1mm silné hrany významný nárůst kvality při nepatrném rozdílu v nákladech. Použití PVAC lepidel ve vrstvených hranách přispívá k lepším vlastnostem výrobku.

Rozměry:
• tloušťka: 1,0- 3,0mm
• šířka: standardně 24*2 a 42*2mm; (2-dvouvrstvé)

LAMINO (papírové) hrany
Lamino hrany mají využití na olepení hran málo namáhaných míst desek nábytku. Na našich prodejnách naleznete lamino hrany s lepidlem i bez lepila. Tato nábytková hrana byla však již překonána mnohem odolnější a pevnější ABS hranou.

Rozměry:
• šířka: standardně 22 a 45 mm

NÁRÁŽECÍ hrany
Narážecí hrany mají využití v případě, že chcete dosáhnout oblé linie desky. Narážecí hrany jsou vyráběny v mnoha dekorech (dřeviny, uni barvy), několika šířkách a s různým rádiusem zaoblení hrany. Tato hrana se při montáži naráží do předem vyfrézované drážky desky.

Rozměry:
• tloušťka: 3,5, 4,5 a 6mm
• šířka: standardně 18, 28 a 38mm