Palubky

palubky kladno
V našem sortimentu naleznete ty nejkvalitnější podlahové a další dřevěné hoblované palubky. V podobě našich palubek vám přinášíme fascinující přírodní materiál v různých tvarech. Vysoká úroveň zpracování palubek, promyšlená systematika a vypilovaná přesnost až do detailu rovná se rychlá, jednoduchá a hospodárná montáž.
Palubky jsou masivní dřevěné profilované lamely, které slouží k obkladům stěn, stropů, střešních podhledů, podlah v interiéru apod. Palubky jsou z přírodního materiálu a poskytují větší komfort zdravého bydlení a navazují v interiéru pocit útulnosti a tepelné pohody. Pro svou jednoduchou a rychlou montáž jsou oblíbeným stavebním materiálem.
Palubky obkladové
• tloušťka 12,5mm pro obklady v interiéru
• tloušťka 14,15 a 19mm pro obklady v exteriéru.

Použití:
Řezivo pro výrobu obkladových palubek je sušeno na 12% vlhkosti. Obkladové palubky jsou čtyřstranné opracované. Z horní strany je co nejlépe zbroušený povrch a boční strany mají pero a drážku. Palubky v tloušťce 12mm se doporučují využívat pro vnitřní obklad. Silnější naopak pro obklad venkovní. Palubky o tloušťce19 mm jsou především určeny na štíty a podhledy u budov, jež jsou vystaveny nadměrnému slunečnímu a povětrnostnímu vlivu. Obkladové palubky se prodávají ve více profilech, nejběžnější jsou klasik - krátké pero, tatran - dlouhé pero, softline - dlouhé pero se zaobleným náběhem, více viz. obr. Palubky určené pro vnitřní použití je nutno po dobu cca 14 dnů uložit v místnosti jejich použití. Palubky ukládáme ve vodorovné poloze, svázané uprostřed a po obou koncích a pouze do vyschlých prostor - pozor na vlhkost způsobenou zednickými pracemi.

Palubky podlahové
Řezivo pro výrobu podlahových palubek je sušeno na 10% vlhkosti. Podlahové palubky jsou čtyřstranně opracované. Z horní strany je co nejlépe zbroušený povrch a boční strany mají pero a drážku. Podlahové palubky se pokládají na rošt nebo souvislou plochu jako je cementová mazanina, anhydrit, OSB desky. Podlahové palubky se vyrábějí pouze v jednom profilu - klasik (krátké pero.

Podlahové palubky je nutné po dobu cca 25 dnů uložit v místnosti jejich použití. Palubky ukládáme ve vodorovné poloze, svázané uprostřed a po obou koncích a pouze do vyschlých prostor - pozor na vlhkost způsobenou zednickými pracemi. Vlhkost podlahových palubek při pokládce by měla dosahovat 8-10% vlhkosti.

Rozměry:
- 19mm,24mm,28mmm

Palubky smrkové máme skladem, borové palubky na objednávku.
Palubky se vyrábí v profilech, které vidíte na obrázku.